Opinie kursantówWarsztaty baristyczne II stopnia "Latte Art"

Kursy Latte Art w Krakowie – cóż to jest takiego?

Latte Art to sztuka tworzenia wzorów z mleka na powierzchni kawy espresso. Kursy Latte Art w Krakowie powstały jako odpowiedź na ogromne zapotrzebowanie polskiego rynku kawy. Kultura oraz sztuka jej picia na przestrzeni ostatnich lat mocno w naszym kraju ewoluowały. Z tego też powodu niezwykle ważne są umiejętności baristów, które wciąż w Polsce nie są na wysokim poziomie. Wychodzimy naprzeciw wszystkim, którzy chcą zdobyć unikalne umiejętności "artystycznego" przyrządzania kawy, którymi goście będą z pewnością zachwyceni i oczarowani. Nadrzędnym celem warsztatów baristycznych II-stopnia Latte Art jest zdobycie przez uczestników praktycznych umiejętności właściwego spieniania mleka oraz wykonywania kaw techniką Latte Art. Ilość i różnorodność ćwiczonych wzorów uzależniona jest od poziomu zaawansowania uczestników zajęć.

Kursy Latte Art w Krakowie przeznaczone są dla osób, które ukończyły nasz kurs baristyczny, dla osób posiadających wcześniejsze doświadczenie zawodowe lub tak naprawdę dla wszystkich chętnych :-)

Nie ma znaczenia, czy pracujesz jako kelner/ka, barman/ka, barista czy chciałbyś/chciałabyś po prostu umieć zaskoczyć rodzinę lub znajomych umiejętnością artystycznego zaparzania kawy. Nasz kurs jest idealną propozycją dla Ciebie!

Ilość osób na kursie stacjonarnym: 3 - 6 osób
Ilość osób na kursie wyjazdowym: 8 - 12 osób

Zapraszamy do zapoznania się poniżej z programem warsztatów. Galerię zdjęć z warsztatów "Latte Art" znajdziecie Państwo na naszym Facebookowym profilu.

Program kursów Latte Art w Krakowie:

Część teoretyczna:

Dobór odpowiednich narzędzi:
•    kaw / wybór najlepszych mieszanek do danego standardu lokalu, preferenji smakowych /
•    dzbanków / dobór dzbanków o odpowiednim kształcie i wielkości - gastronomia, dom /
•    mleka / na co zwrócić uwagę przy zakupie mleka / - zawartość tłuszczu, białka

Część praktyczna:

Ćwiczenia indywidualne:
•    dopracowanie procesu idealnie spienionego mleka

Free pour latte art – malowanie przy pomocy mleka lanego z dzbanka
/wzory standardowe/
•    serce
•    jabłko
•    rosseta
•    dwie rossety
•    tulipan

Etching latte art – malowanie przy pomocy szpikulca, wykałaczek:
•    wykorzystanie wzorów standardowych do tworzenia własnych pomysłów
•    tworzenie wzorów z użyciem sosu czekoladowego oraz czekolady w proszku

Zwieńczeniem kursów Latte Art w Krakowie jest praktyczny egzamin sprawdzający.

Trenerzy prowadzący warsztaty:  Jacek Kotula, Monika Gorzka

warsztatów "Latte Art": jeden dzień w godz. 9.00 - 17.00

Cena = 1100 zł

Oferta Promocyjna obowiązuje do 26.04.2024 :

: = 750* zł

*
Oferta dotyczy osób indywidualnych na kursy stacjonarne w Krakowie przy wpłacie pełnej kwoty na minimum 21 dni przed datą zajęć.

Cena = 675** zł

**
Zapisując się jednocześnie na Kurs Baristyczny I-go i II-go stopnia dodatkowe = 10 % rabatu  ( wpłacając pełną kwotę na minimum 21 dni przed datą zajęć )

Planowane terminy:

- 28.04.2024